Sportowe zmagania

 

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch, uprawianie sportu, turystyka i w ogóle aktywny tryb spędzania czasu wolnego. Przebywanie na świeżym powietrzu, lekki wysiłek dla mięśni, lepsze dotlenienie mózgu - to zdrowszy, zahartowany organizm, gotowy do stawienia czoła wyzwaniom, które stawia przed nim życie.

 

Nie trzeba dodawać, że aktywność fizyczna jest szczególnie wskazana w wieku, kiedy dany osobnik się rozwija, dorasta i kształtuje osobowość, a obowiązki szkolne oraz trudne sytuacje życiowe, zmuszają go do nadmiernego wysiłku intelektualnego. Na boisku czy w hali może wtedy odprężyć się po nerwowych godzinach spędzonych w ławce szkolnej, odreagować stresy, rozładować w bezpieczny sposób agresję i na nowo "naładować akumulatory". Staramy się zachęcać dzieci do takiego właśnie aktywnego wypoczynku. Organizujmy rozgrywki, mecze i turnieje, przygotowujemy quizy sportowe, propagujmy zdrowy styl życia.


Celem głównym jest upowszechnianie aktywnego stylu życia zawierającego w dostatecznej ilości elementy sportowo - rekreacyjne oraz wykorzystanie tej postawy do wspomagania procesów wychowawczych zachodzących w ognisku.